Rėmėjai

UAB Mantinga logo

SVIESAlogo melynas
logo

Mūsų draugai

suduvos gidas 
SKF

kulturos centras 

kalvarijos logo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien109
mod_vvisit_counterVakar353
mod_vvisit_counterŠią savaitę109
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14065
mod_vvisit_counterViso2642332Kviečiame į memorialo tremčiai atminti atidengimą PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 2012-09-24 12:20

Plakatas tremties memorialui1951 m. spalio 2-3 dienomis, vykdant trėmimo akciją, pavadintą „Osenj“ („Ruduo“), iš Lietuvos į Krasnojarsko kraštą buvo ištremta apie 17 tūkstančių žmonių, tarp jų apie 5,3 tūkst. vaikų. Tuometinis trėmimas daugiausia buvo nukreiptas prieš kolektyvizacijos bangą atlaikiusius ir savo individualių ūkių neatsisakiusius valstiečius bei „prieš kolūkius veikiančius buožes“. Išvežta, kaip ir anksčiau - be jokio teismo sprendimo. Dabar jau žinome už ką. Už patriotizmą ir tautiškumą, už meilę Tėvynei. Už norą gyventi geriau ir gražiau, nei tuo metu gyvenimą suprato taip vadinamas mūsų didysis brolis. Už pilietiškumą ir valstybinį mąstymą, už daug kitų dvasinių kategorijų, kurių dabar taip dažnai pasigendame savo šiandieniniame gyvenime.

Šiai skaudžiai datai paminėti ir visoms Lietuvos tremtims atminti, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas įrengė Tremties memorialą ir kviečia į jo atidengimą Marijampolėje 2012 m. spalio 5 d.

 

Programa:

12.00 val. Šv. Mišios už ištremtus ir negrįžusius Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje.

13.30 val. Memorialo tremčiai atminti atidengimas prie Marijampolės geležinkelio stoties.

 

Memorialo iniciatoriai – Labdaros ir paramos fondo „Sūduvos ateitis“ direktorė Birutė Kažemėkaitė bei LR Seimo narys dr. Arvydas Vidžiūnas. Renginio organizatoriai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialas; Marijampolės savivaldybė ir Kalvarijos kultūros centras.

 

Maloniai kviečiame visus dalyvauti.

Atnaujinta Pirmadienis, 2012-10-08 09:08