Rėmėjai

UAB Mantinga logo

SVIESAlogo melynas
logo

Mūsų draugai

suduvos gidas 
SKF

kulturos centras 

kalvarijos logo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien900
mod_vvisit_counterVakar721
mod_vvisit_counterŠią savaitę2546
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17174
mod_vvisit_counterViso2722714Labdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“
Liubavo pagrindinei suteiktas Juozo Montvilos vardas Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 2013-12-04 18:31

2013 m. lapkričio 28 d. vykusiame Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdyje Liubavo pagrindinei mokyklai suteiktas Juozo Montvilos vardas.

Juozas Montvila gimė ir užaugo prie Marijampolės esančiame Nendriniškių kaime, su Liubavu jį susiejo tarnystė Dievui, į kurio tuomet sulenkėjusią ir susipriešinusią parapiją 1910 m. buvo paskirtas vikaru. Jaunas, tautiškai nusiteikęs vikaras ne tik pradėjo lietuviškai sakyti pamokslus, lietuvių kalba atlikinėti krikšto bei kitas apeigas, bet ir lietuviškai mokė Liubavo vaikus katekizmo, kartu su savo bendrakursiu Vincu Dumčiumi įkūrė draugiją „Žiburys“, atnaujino parapijos knygyną, platino lietuvišką spaudą, nors jau tuomet buvo užsitraukęs caro valdžios nemalonę. Tokia kunigo veikla nepatiko sulenkėjusiems vietos gyventojams, jis buvo greitai susektas ir apskųstas carinei valdžiai, jam buvo uždrausta laikyti mišias, sakyti pamokslus, laidoti mirusius, praktiškai, jam buvo uždrausta eiti kunigo pareigas, dėl ko jis nusprendė emigruoti ir neteko savo gyvybės. Visam pasauliui kunigas Juozas žinomas kaip didvyris, skęstančiame „Titaniko“ laive savo vietą gelbėjimo valtyje užleidęs kitiems ir sielovadininko pareigą atlikęs iki pat mirties.

Skaityti daugiau...
 
Sūduvos krepšinio-kvadrato lygos varžybas bus galima rengti bet kurioje, salę turinčioje mokykloje Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 2013-11-17 19:18

SKKLŠiuo projektu stengiamasi sukurti sąlygas kaimo vaikams sportuoti, varžytis, palaikyti stipresnius bendruomenės santykius, mokytis veikti komandoje. Ketvirti metai organizuojama Sūduvos krepšinio-kvadrato lyga parodė, kad šis projektas reikalingas ir jaunimo labai laukiamas. Į lygos veiklą įsitraukia vis daugiau vaikų, atsiranda vis daugiau norinčių burtis į šokėjų ir palaikymo komandas, gerėja komandų sportinis lygis, nes vaikai noriai treniruojasi ir savarankiškai. Tačiau daugelyje kaimo mokyklų sporto salių nėra varžyboms organizuoti reikiamos įrangos. Labdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis" šiuo projektu akcentuoja vieną svarbų dalyką – vaikų mokymą žaisti pagal profesionalias taisykles, ir varžybas organizuoti kokybiškai bei pagal reikalavimus. Organizuojant bet kokias varžybas sporto salėje reikalingas įgarsinimas bei švieslentė, kurioje atsispindėtų ne tik rezultatas, bet ir žaidžiamas laikas, sekundės ir kt; taip pat kitos sekretoriato darbo organizavimo priemonės, kurios suteikia informaciją ne tik žiūrovui, bet ir žaidėjui. Todėl projekto metu fondas įsigijo varžyboms reikalingą organizuoti įrangą: mobilią švieslentę, kurią bus galima pakabinti bet kurioje sporto salėje, kompiuterius ir įgarsinimo aparatūrą.

Skaityti daugiau...
 
Kalvarijoje iškils paminklas knygnešiams Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2013-09-06 18:00

IMG 1902Rugsėjo 6 d. Kalvarijoje įleista kapsulė į pamatą, ant kurio bus
pastatytas paminklas šio krašto knygnešiams. Kaip sakė šios
idėjos iniciatorė, labdaros ir paramos fondo „Sūduvos ateitis"
direktorė Birutė Kažemėkaitė, tai Kalvarijos krašto žmonių
padėka Lietuvos šviesuoliams, knygnešiams, spaudos darbuotojams ir visiems, išsaugojusiems lietuvišką žodį.
Kalvarijos savivaldybės administracijos sprendimu priešais
Kalvarijos gimnaziją bus įkurtas Knygnešių skverelis,
kuriame ir stovės paminklas.

Skaityti daugiau...
 
Žygis knygnešių takais Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 2013-06-17 19:20

IMG 1196Tris dienas beveik 40 vaikų su vadovais iš Kalvarijos gimnazijos, Jungėnų pagrindinės mokyklos ir Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos žygiavo knygnešių takais. Žygį pradėję birželio 13 dieną Ožkabaliuose, birželio 15-ąją žygeiviai sugrįžo prie Kalvarijos gimnazijos, kur priešais gimnaziją esančiame skvere kitais metais turėtų atsirasti paminklas knygnešiams. Žygio dalyviai kiekvienas parnešė po lauko akmenį į būsimojo paminklo pamatą. Taip žygio organizatoriai norėjo padėti vaikams pasiekti pagrindinio tikslo – susipažinti ir įsiminti vietoves, kuriomis į Lietuvą buvo gabenama uždrausta lietuviška spauda ir knygos, pajusti to laiko dvasią ir suprasti daraktorių bei knygnešių reikšmę lietuvių kalbos ir tautiškumo išsaugojimui, įnešti savo indėlį į šių žmonių atminimo įamžinimą.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame į žygį „Knygnešių takais“ Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2013-05-17 13:13

KnygnesiaiLabdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“ kartu su pilietiškumo ugdymo projektu „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas vykdo jaunimo patriotiškumo ir pilietiškumo skatinimo bei istorinės atminties puoselėjimo projektą, kuriuo siekia įamžinti 1863-1864 m. sukilimo dalyvių, knygnešių ir spaudos darbuotojų atminimą, prikelti tų dienų atmintį ir kuo plačiau paskleisti jaunimo tarpe. Pirmoji šio projekto priemonė, į kurią kviečiame aktyviai įsitraukti visų Kalvarijos savivaldybės pagrindinių mokyklų 5-10 ir gimnazijų I, II klasių moksleivius bei mokytojus, neabejingus savo krašto ir tautos istorijai, – turistinis-istorinis žygis „Knygnešių takais“, kuris vyks birželio 13-15 dienomis.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 22