Rėmėjai

UAB Mantinga logo

SVIESAlogo melynas
logo

Mūsų draugai

suduvos gidas 
SKF

kulturos centras 

kalvarijos logo

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien130
mod_vvisit_counterVakar540
mod_vvisit_counterŠią savaitę2947
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13973
mod_vvisit_counterViso629461Labdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“
Kalvarijoje iškils paminklas knygnešiams Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2013-09-06 18:00

IMG 1902Rugsėjo 6 d. Kalvarijoje įleista kapsulė į pamatą, ant kurio bus
pastatytas paminklas šio krašto knygnešiams. Kaip sakė šios
idėjos iniciatorė, labdaros ir paramos fondo „Sūduvos ateitis"
direktorė Birutė Kažemėkaitė, tai Kalvarijos krašto žmonių
padėka Lietuvos šviesuoliams, knygnešiams, spaudos darbuotojams ir visiems, išsaugojusiems lietuvišką žodį.
Kalvarijos savivaldybės administracijos sprendimu priešais
Kalvarijos gimnaziją bus įkurtas Knygnešių skverelis,
kuriame ir stovės paminklas.

Skaityti daugiau...
 
Žygis knygnešių takais Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 2013-06-17 19:20

IMG 1196Tris dienas beveik 40 vaikų su vadovais iš Kalvarijos gimnazijos, Jungėnų pagrindinės mokyklos ir Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos žygiavo knygnešių takais. Žygį pradėję birželio 13 dieną Ožkabaliuose, birželio 15-ąją žygeiviai sugrįžo prie Kalvarijos gimnazijos, kur priešais gimnaziją esančiame skvere kitais metais turėtų atsirasti paminklas knygnešiams. Žygio dalyviai kiekvienas parnešė po lauko akmenį į būsimojo paminklo pamatą. Taip žygio organizatoriai norėjo padėti vaikams pasiekti pagrindinio tikslo – susipažinti ir įsiminti vietoves, kuriomis į Lietuvą buvo gabenama uždrausta lietuviška spauda ir knygos, pajusti to laiko dvasią ir suprasti daraktorių bei knygnešių reikšmę lietuvių kalbos ir tautiškumo išsaugojimui, įnešti savo indėlį į šių žmonių atminimo įamžinimą.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame į žygį „Knygnešių takais“ Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2013-05-17 13:13

KnygnesiaiLabdaros ir paramos fondas „Sūduvos ateitis“ kartu su pilietiškumo ugdymo projektu „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas vykdo jaunimo patriotiškumo ir pilietiškumo skatinimo bei istorinės atminties puoselėjimo projektą, kuriuo siekia įamžinti 1863-1864 m. sukilimo dalyvių, knygnešių ir spaudos darbuotojų atminimą, prikelti tų dienų atmintį ir kuo plačiau paskleisti jaunimo tarpe. Pirmoji šio projekto priemonė, į kurią kviečiame aktyviai įsitraukti visų Kalvarijos savivaldybės pagrindinių mokyklų 5-10 ir gimnazijų I, II klasių moksleivius bei mokytojus, neabejingus savo krašto ir tautos istorijai, – turistinis-istorinis žygis „Knygnešių takais“, kuris vyks birželio 13-15 dienomis.

Skaityti daugiau...
 
SKKL savanorių išvyka į LKL finalo rungtynes Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 2013-05-06 14:28

IMG 0898Gegužės 4 d. Sūduvos krepšinio-kvadrato lygos savanoriai, teisėjai, komandų treneriai ir kiti, talkinusieji organizuojant šiemetinę SKKL, organizatorių kvietimu stebėjo Lietuvos krepšinio lygos finalines varžybas tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. Trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes rezultatu 72:45 laimėjo „Žalgiris“, serijoje iki 4 pergalių išsiveržęs į priekį 3:0.

Skaityti daugiau...
 
Sveikiname Sūduvos krepšinio-kvadrato lygos čempionus! Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 2013-04-14 20:15

IMG 9761SKKL krepšinio čempionais antrus metus iš eilės tapo Kazlų Rūdos K. Griniaus gimnazistai, įtampos kupinose varžybose rezultatu 89:66 įveikę Sangrūdos krepšininkus. Kvadrato čempionais tapo Kalvarijos pagrindinės mokyklos sportininkai, pergalę prieš Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos kvadrato komandą išplėšę tik po trijų kėlinių 2:1. Taip šeštadienį baigėsi daugiau nei du mėnesius trukusi Sūduvos krepšinio-kvadrato lyga, kai kam pergalės šūkius skanduojant, o kai kam ir ašarą braukiant. Nugalėti norėjo visos lygoje dalyvavę komandos, o jų gausos galėtų pavydėti net ir Lietuvos krepšinio lyga. Šiemet dėl organizatorių – Labdaros ir paramos fondo „Sūduvos ateitis“ įsteigtos taurės kovojo 14 krepšinio komandų ir 10 kvadrato.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 22